Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2405 z /var/www/radymno-parafia.pl/doc/includes/menu.inc).

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 2/05/2021 V NIEDZIELA WIELKANOCNA

Krzew winny i latorośle – Czas Decyzji

  1. Dziś, oprócz cotygodniowego numeru naszej gazetki parafialnej, został wydrukowany numer specjalny – poświęcony śp. Ks. Prał. Czesławowi Jaworskiemu, który zawiera piękne świadectwa o jego kapłańskim życiu. Zachęcamy do lektury i do modlitwy za zmarłego Proboszcza, która jest najlepszym sposobem wyrażania wdzięczności przez ludzi wierzących.
  2. Jutro, 3-go maja, uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte w porządku niedzielnym – o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 16.00 (z nabożeństwem majowym po Mszy św. oraz dodatkowa Msza św. w intencji Ojczyny o godz. 14.00, która rozpocznie uroczyste obchody Święta Narodowego w naszym mieście. Program tych obchodów znajdziemy na stronie miasta Radymna.
  3. Na prośbę Ojca Świętego Franciszka, Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji podjęła inicjatywę modlitewną o ustanie pandemii. Modlitwa będzie sprawowana przez kolejnych 30 dni, w największych sanktuariach maryjnych świata, począwszy od 1 maja br.  W poniedziałek, 3 maja, Kościół powszechny łączyć się będzie w modlitwie z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Kongregacja prosi, aby tego dnia modlić się zwłaszcza za zakażonych i chorych na COVID-19.
  4. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Codziennie przed Mszami św. jest możliwość spowiedzi, w czwartek także podczas Adoracji, a w piątek godzinę przed Mszą św. wieczorną. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą tylko po zgłoszeniu w zakrystii.
  5. W sobotę uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, Patrona Polski. Jest to dzień imienin Ks. Bpa Stanisława Jamrozka. Osobę Solenizanta otaczamy naszą modlitwą.
  6. Wczoraj zakończyła się kolejka do sprzątania kościoła. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim naszym parafianom, którzy chętnie odpowiadali na zaproszenia do pracy przy sprzątaniu, a także za ofiary na kwiaty do dekoracji ołtarza. Trzeba też powiedzieć, że wielu parafian zupełnie nie uczestniczyło w tej odpowiedzialności za naszą świątynię – to bardzo smutna refleksja, tym bardziej, że kolejka do sprzątania kościoła wypadała tylko raz do roku. Od tego miesiąca nastąpi zmiana w sposobie utrzymania porządku w kościele. Będzie za to odpowiedzialna zatrudniona osoba. Na spotkaniu z radą parafialną ustalimy zasady związane z tą nową sytuacją. Zapraszamy na takie spotkanie we wtorek po Mszy św. wieczornej.