Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2405 z /var/www/radymno-parafia.pl/doc/includes/menu.inc).

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 13/06/2021 XI NIEDZIELA ZWYKŁA

XI NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK A - biblia.wiara.pl

"Z królestwem Bożym dzieje się tak, jak gdyby ktoś nasienie wrzucił w ziemię. Czy śpi, czy czuwa, we dnie i w nocy, nasienie kiełkuje i rośnie, sam nie wie jak. Ziemia sama z siebie wydaje plon, najpierw źdźbło, potem kłos, a potem pełne ziarno w kłosie. Gdy zaś plon dojrzeje, zaraz zapuszcza sierp, bo pora już na żniwo".

 1. Od niedzieli 20 czerwca zostanie odwołana dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane. Zmniejszają się także ograniczenia co do liczby wiernych w kościołach, w związku z tym, w naszym kościele, Msze św. w sobotę wieczorem nie będą już z liturgią niedzielną.   
 2. W poniedziałek o godz. 18.00 będzie Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży z obydwu Parafii w Radymnie. Przed Mszą św. odśpiewamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. W przyszłą niedzielę, dzieci z klas IV, przeżywać będą Rocznicę I Komunii Św. Spowiedź przed rocznicą będzie możliwa przez cały tydzień.
 4. Zapraszamy codziennie wieczorem do udziału w nabożeństwach czerwcowych.
 5. W naszej gazetce znajdziemy, m.in. kazanie wygłoszone przez Ks. Łukasza Jastrzębskiego na Mszy św. odpustowej. Zachęcamy do lektury, szczególnie tych, którzy nie mogli uczestniczyć w Odpuście.
 6. W tym tygodniu, odbył się pogrzeb naszego parafianina, śp. Bronisława Grabskiego. Powierzajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 6/06/2021 X NIEDZIELA ZWYKŁA

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów - Archidiecezja Krakowska

 1. Serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu procesji w dniu Bożego Ciała – Akcji Katolickiej, Rodzinom z Domowego Kościoła, naszym pracownikom Środowiskowego Domu Samopomocy, pracownikom kościelnym, liturgicznej służbie ołtarza, a także dzieciom biorącym udział w procesji i ich rodzicom oraz wszystkim za świadectwo wiary w żywą obecność Pana Jezusa w Eucharystii.
 2. Trwa oktawa Bożego Ciała. W każdym dniu oktawy, po Mszy św. wieczornej, procesja eucharystyczna wokół kościoła. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała z błogosławieństwem dzieci i wianków. Wcześniej, od godziny 15.00, adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. Zapraszamy codziennie w tym miesiącu do udziału w nabożeństwach czerwcowych, a szczególnie w trwającej nowennie przed Aktem poświęcenia Polski Sercu Bożemu. Dziś nabożeństwo o godz. 15.30, połączone także ze zmianami tajemnic różańcowych.
 4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszej parafii główny ODPUST PARAFIALNY. Msza św. odpustowa z procesją eucharystyczną i Aktem poświęcenia naszej Ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, będzie o godz. 11.00. Zapraszamy do udziału w procesji także dzieci. Druga Msza św., z nabożeństwem  czerwcowym, będzie o godz.  18.00.
 5. W piątek, z racji Uroczystości,  nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W przyszłą niedzielę organizowana jest w kościołach naszej diecezji, zbiórka do puszek na budowę Sanktuarium św. Jana Pawła II w Kamerunie, zainicjowaną przez pochodzącego z diecezji przemyskiej Ks. Bp Jan Ozgę, który zwraca się do nas z prośbą o taką pomoc. 
 7. Przypominamy o nowym sposobie dbania o porządek w naszym kościele i o dekorację kwiatami. W tym kwartale (do końca czerwca) prosimy o wpłaty na te cele, głównie mieszkańców Rejonów I i II.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 30/05/2021 NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

Trójca Święta | Fronda.pl

 1. Dzisiaj, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres Komunii Św. wielkanocnej.
 2. Jutro zakończenie nabożeństw majowych, a od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. Serdecznie zapraszamy wiernych do oddawania czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – tym bardziej, że zobowiązuje nas do tego wezwanie naszej Parafii.
 3. W środę (2. VI) rozpocznie się nowenna przed Aktem poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Centralna Nowenna naszej diecezji, przy całodobowo wystawionym Najświętszym Sakramencie będzie miała miejsce w kościele św. Mikołaja i Stanisława biskupa w Jarosławskim Opactwie (dodatkowe informacje znajdziemy na stronie Opactwa i na naszej stronie parafialnej). W naszym kościele modlitwy nowenny będą połączone z nabożeństwami czerwcowymi.
 4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). W naszej parafii Msze św. w porządku niedzielnym - o godz. 8.00, 10.00, 11.30  i 16.00. O 15.30 będzie nabożeństwo czerwcowe z modlitwami nowennowymi.
 5. W tym roku nie będzie jeszcze procesji ulicami miasta. Po Mszy św. o godz. 11.30 rozpoczniemy procesję z Najśw. Sakramentem wokół kościoła, do 4 ołtarzy. W procesji, wg uznania rodziców, mogą wziąć udział dzieci – dziewczynki do sypania kwiatów i chłopcy do dzwonienia. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy (tak jak w ubiegłym roku) – pierwszego przez pracowników zatrudnionych w budynku parafialnym; drugiego przez Akcję Katolicką i trzeciego przez Domowy Kościół. Czwarty ołtarz będzie w kościele.
 6. Procesje eucharystyczne będą także odprawiane przez całą oktawę Bożego Ciała - codziennie po Mszy św. wieczornej, a w przyszłą niedzielę procesją rozpoczniemy udział we Mszy św. o godz. 11.30.
 7. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. Abp Adam Szal.
 8. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 9. Posługa sakramentalna dla chorych, jeszcze tak jak w ostatnich miesiącach. Możliwość spowiedzi z okazji Pierwszego Piątku będzie przez cały tydzień, przed i podczas Mszy św.,  a w piątek godzinę przed Mszą św. wieczorną.
 10. W sobotę wieczorem zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, głównie w intencjach podanych przez Matkę Bożą w objawieniach fatimskich. 
 11. Msza św. o godz. 11.30 w przyszłą niedzielę, będzie w intencji Rejonów I i II.
 12. Przypominamy, że dziś w całym powiecie jarosławskim trwa akcja „Jarosławskie Pola Nadziei” czyli publiczna zbiórka pieniężna na rzecz zakupu specjalistycznych łóżek do Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Jarosławiu.
 13.  W poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą i spotkanie rodziców i młodzież klas ósmych, która 14 czerwca przyjmie sakrament bierzmowania.

 

Poniższy link kieruje na stronę z informacjami o Nowennie przed Aktem poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

NOWENNA przed Aktem poświęcenia Polski NSPJ

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 23 V 2021 UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego | eKAI

 1. Dziś, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, można zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź.
 2. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Msze święte o godz. 6.30 i 18.00. Odpust parafialny w Orłach.  
 3. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00.
 4. W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Wraz z tą niedzielą kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Msza św. o godz. 11.30 będzie w intencji Rejonów VII i VIII.
 5. W dniach 4 - 15 lipca odbędzie się 41 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Informację na stronie pielgrzymka.przemyska.pl i na plakatach.
 6. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie dla rodziców i dzieci, które przeżywać będą rocznicę I Komunii świętej, w dniu 20 czerwca.
 7. W tym roku, bierzmowanie młodzieży z Radymna, odbędzie się w naszym kościele, w dniu 14 czerwca o godz. 18.00.
 8. W piątek zapraszamy na spotkanie po Mszy św. wieczornej Straż Honorową NSPJ.
 9. Za tydzień, w niedzielę 30 maja, w całym powiecie jarosławskim będzie trwała akcja „Jarosławskie Pola Nadziei” czyli publiczna zbiórka pieniężna na rzecz zakupu specjalistycznych łóżek do Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Jarosławiu. Specjalnie oznaczeni wolontariusze staną z puszkami przed kościołami (a dzień wcześniej przed sklepami) i za złożoną ofiarę będą dawać sztucznego żonkila lub pamiątkową naklejkę. Cel piękny i wartościowy dlatego starajmy się wesprzeć tą cenną akcję na rzecz Hospicjum.  

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 16/05/2021 WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

Wniebowstąpienie Pańskie - www.parafiasulejowek.pl

 1. Dziś w naszej Archidiecezji święcenia diakonatu, a w najbliższą sobotę w katedrze święcenia prezbiteratu. Modlitwą obejmujemy diakonów przygotowujących się do przyjęcia święceń kapłańskich.
 2. Pierwsza Komunia Święta | wydawnictwowam.plA w naszej Parafii jest to dzień Pierwszej Komunii Świętej. Dziękujemy rodzicom dzieci przystępujących do I Komunii, za przygotowanie kościoła do tej uroczystości, a także za dar ołtarza – piękny komplet strojów liturgicznych.
 3. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 4. Zapraszamy codziennie wieczorem do udziału w Nabożeństwach Majowych.
 5. W sobotę wieczorem Msza św. będzie jeszcze z liturgią niedzielną.
 6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – zakończy się okres wielkanocny w liturgii. Msza św. o godz. 11.30 będzie odprawiona w intencji rejonów V i VI.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 9/05/2021 VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

Wielkanoc - Polska Parafia Rzymskokatolicka w Londynie

   To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem ...

   Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję ...

   Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili ...

 1. Dziś nabożeństwo majowe o godz. 15.30, a pół godziny wcześniej możliwość osobistej modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 2. W poniedziałek, wtorek i środę wypadają dni modlitw o urodzaje, znane jako Dni Krzyżowe. Modlitwy  o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy połączymy w tych dniach z nabożeństwami majowymi po Mszach św. wieczornych.
 3. W czwartek wieczorem Nabożeństwo Fatimskie połączone z nabożeństwem majowym. Zapraszamy do modlitwy różańcowej w duchu objawień fatimskich. Zapraszamy także, w miarę naszych możliwości, do codziennego udziału w nabożeństwach majowych
 4. W piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej Parafii będzie to dzień Pierwszej Komunii Świętej, którą będziemy przeżywać na dodatkowej Mszy św. o godz. 13.00. Spowiedź przed Pierwszą Komunią będzie w sobotę o godz. 16.30.
 6. W tym dniu będą także święcenia diakonatu w naszej Archidiecezji. Otaczamy modlitwą kandydatów do święceń.
 7. W minionym tygodniu odbyły się spotkania z naszą Radą Duszpasterską. W przyszłą niedzielę zostaną przedstawione dokładniej najbliższe plany duszpasterskie i inwestycyjne, omawiane na tych spotkaniach.
 8. Dziś na stoliku z prasą religijną znajdziemy więcej egzemplarzy Niedzieli, ze względu na zamieszczony w dodatku przemyskim duży artykuł, poświęcony śp. ks. Czesławowi Jaworskiemu. Zachęcamy do zakupienia i lektury.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 2/05/2021 V NIEDZIELA WIELKANOCNA

Krzew winny i latorośle – Czas Decyzji

 1. Dziś, oprócz cotygodniowego numeru naszej gazetki parafialnej, został wydrukowany numer specjalny – poświęcony śp. Ks. Prał. Czesławowi Jaworskiemu, który zawiera piękne świadectwa o jego kapłańskim życiu. Zachęcamy do lektury i do modlitwy za zmarłego Proboszcza, która jest najlepszym sposobem wyrażania wdzięczności przez ludzi wierzących.
 2. Jutro, 3-go maja, uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte w porządku niedzielnym – o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 16.00 (z nabożeństwem majowym po Mszy św. oraz dodatkowa Msza św. w intencji Ojczyny o godz. 14.00, która rozpocznie uroczyste obchody Święta Narodowego w naszym mieście. Program tych obchodów znajdziemy na stronie miasta Radymna.
 3. Na prośbę Ojca Świętego Franciszka, Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji podjęła inicjatywę modlitewną o ustanie pandemii. Modlitwa będzie sprawowana przez kolejnych 30 dni, w największych sanktuariach maryjnych świata, począwszy od 1 maja br.  W poniedziałek, 3 maja, Kościół powszechny łączyć się będzie w modlitwie z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Kongregacja prosi, aby tego dnia modlić się zwłaszcza za zakażonych i chorych na COVID-19.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Codziennie przed Mszami św. jest możliwość spowiedzi, w czwartek także podczas Adoracji, a w piątek godzinę przed Mszą św. wieczorną. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą tylko po zgłoszeniu w zakrystii.
 5. W sobotę uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, Patrona Polski. Jest to dzień imienin Ks. Bpa Stanisława Jamrozka. Osobę Solenizanta otaczamy naszą modlitwą.
 6. Wczoraj zakończyła się kolejka do sprzątania kościoła. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim naszym parafianom, którzy chętnie odpowiadali na zaproszenia do pracy przy sprzątaniu, a także za ofiary na kwiaty do dekoracji ołtarza. Trzeba też powiedzieć, że wielu parafian zupełnie nie uczestniczyło w tej odpowiedzialności za naszą świątynię – to bardzo smutna refleksja, tym bardziej, że kolejka do sprzątania kościoła wypadała tylko raz do roku. Od tego miesiąca nastąpi zmiana w sposobie utrzymania porządku w kościele. Będzie za to odpowiedzialna zatrudniona osoba. Na spotkaniu z radą parafialną ustalimy zasady związane z tą nową sytuacją. Zapraszamy na takie spotkanie we wtorek po Mszy św. wieczornej.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 25/04/2021 IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza to Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Od godziny 15.00 możliwość osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.
 2. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramenty od godz. 15.00, również inne nabożeństwa cotygodniowe w zwyczajnym porządku.
 3. W piątek zapraszamy na wieczorną Mszę św. rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. Odbędzie się obrzęd poświęcenia i wręczenia dzieciom  książeczek.
 4. W sobotę rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Będzie to także I sobota miesiąca, przeżywana z modlitwą różańcową. Msze św. w sobotę wieczorem, do czasu zniesienia ograniczeń, będą odprawiane z liturgią niedzielną.
 5. W przyszłą niedzielę nabożeństwo majowe będzie o godz. 15.30, a pół godziny wcześniej możliwość osobistej modlitwy przed wystawionym Najśw. Sakramentem. Po nabożeństwie zmiany tajemnic różańcowych.
 6. Obchody 3-go Maja w mieście Radymnie rozpoczną się dodatkową Mszą św. w intencji Ojczyzny, w naszym kościele, o godz. 14.00. Więcej informacji na ten temat będzie za tydzień.
 7. Dziękujemy parafianom za sprzątanie kościoła. Prosimy do tej pracy w sobotę na godz. 8.00 mieszkańców os. Jagiełły blok nr 19, mieszkania od 25 do 60. Prosimy o liczne przybycie, aby także zająć się porządkami w obejściu kościoła.
 8. Miniony tydzień dostarczył nam trudnych przeżyć związanych ze śmiercią ks. prał. Czesława Jaworskiego, a także naszych parafian. Oprócz śp. ks. Czesława, pożegnaliśmy śp. Małgorzatę Ogryzek, śp. Jana Gościaka i śp. Michała Skrzypka.  Powierzmy dusze tych naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

Zmarł Ks. Prał. Czesław Jaworski

Zmarł ks. prałat Czesław Jaworski, były proboszcz w Iskrzyni

Odszedł na wieczną służbę u Pana, w wieku niespełna 68 lat. W jego drodze ziemskiej posługi kapłańskiej, Pan kazał mu zatrzymać się na 12 lat w Radymnie, lat niezwykle intensywnych i owocnych, okupionych także osłabieniem zdrowia. Pasterz odszedł - pozostały wspaniałe dzieła, materialne i duchowe, z nowym pięknym kościołem, poświęconym Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i nową Parafią, wdzięczną i zawsze pamiętającą przed Panem.
Dobry Jezu, a nasz Panie - daj mu wieczne spoczywanie.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 18/04/2021 III NIEDZIELA WIELKANOCNA

   XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny 18-24.04.2021 – Archidiecezja Lubelska     Narodowy dzień czytania Pisma Świętego | Parafia św. Alberta Wielkiego

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Postarajmy się w tym czasie przeczytać indywidualnie czy w rodzinie chociażby krótki fragment Pisma św. Zachętą do tego niech będzie także przeżywany dziś Dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego.
 2. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Inne cotygodniowe nabożeństwa także w zwyczajnym porządku. (uwaga - zmiany podane w najnowszych ogłoszeniach)
 3. W piątek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski.
 4. Za tydzień wypada Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpocznie Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.
 5. Msza św. o 11.30 za tydzień będzie w intencji Rejonów VII i VIII.
 6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Prosimy do tej pracy w sobotę na godz. 8.00 mieszkańców os. Jagiełły blok nr 19, mieszkania od 1 do 24.

Strony